Furniture production and renovation

 Wymiary mebli

Zabudowy meblowe nigdy nie są produkowane na ścisk we wnękach ścian z racji na tolerancję wymiarów ścian zawsze podczas produkcji mebli jest brany pod uwagę tzw. Luz wymiarów i zależy on od wymiarów ścian , mebli oraz danego zamówienia nigdy nie jest taki sam dla wszystkich mebli,

  Szafy

Szafy w zabudowie skrzyniowej lub w zabudowie ramowej, posiadają tendencje do nie zachowania kątów prostych ze względu na zmiany przekątnych wynikających z wymiarów ścian itp. W tym przypadku ustawia się drzwi jako prawe i lewe ustalając to na montażu z klientem, prawdopodobieństwo wystąpienia sytuacji kiedy drzwi idealnie pasują zamiennie prawe na lewe jest znikome. Jest to zawsze ustalane z klientem przy zawarciu zam. oraz podczas prac montażowych.

 

Dodatkowe warunki gwarancji - pobierz

Ogólne zasady użytkowania mebli kuchennych - pobierz 

Jak w przypadku wielu przedmiotów codziennego użytku zmienił się również wizerunek nowoczesnej kuchni. Wcześniej kuchnia składała się przeważnie z pojedynczych elementów, takich jak kredens, piec, zlew, stół. Prace kuchenne zajmowały znaczną część dnia i składały się na nie gotowanie, zmywanie i przygotowywanie. Czynności te były wykonywane na niezależnych od siebie strefach roboczych, a długie odległości między strefami wpływały dodatkowo na długi czas przygotowywania.

Gotowanie nie zawsze musie się nam kojarzyć tylko z codziennym obowiązkiem, może być również przyjemnością, ale by tak się stało warto kuchnię urządzić tak, by na wykonywanie niezbędnych czynności nie stracić zbyt wiele czasu. Dowiedziono bowiem, że przy odpowiednim rozmieszczeniu mebli i sprzętów kuchennych skraca się czas przygotowywania posiłków o 60% i czas poświęcony na gotowanie o 28%.

Większość użytkowanych w naszych kuchniach mebli jest wykonana z płyt laminowanych, łatwych do zmywania i konserwacji.
Do usuwania kurzu i tłuszczu z takich mebli można z powodzeniem stosować zwykłe płyny do mycia naczyń lub też płyny do zmywania powierzchni lakierowanych i malowanych farbami olejnymi.
Jeśli na meblach są plamy z tłuszczu, do ich usunięcia stosujemy płyn stężony, bez rozcieńczania wodą.

Wszelkie kopiowanie projektów oraz realizacji jest zabronione, Wyłącznie za zgodą pisemną Przedstawione realizacje oraz projekty są pomysłem oraz własnością Tomasz KuźmiczStrona wykonana przez doNETA.pl